Sa oled siin

Selgunud on Muinsuskaitseameti aastapreemiate nominendid

Avaliku ideekorje käigus tehtud ettepanekute põhjal on selgunud 45 nominenti, kes kandideerivad kümnes kategoorias välja antavatele Muinsuskaitseameti aastapreemiatele. Nominentide mitmekülgsest nimekirjast leiab tublisid tegijaid üle Eesti. Aastapreemiate laureaadid selguvad kolmapäeval, 14. oktoobril.

Ideekorje kaudu esitati Muinsuskaitseametile kokku 86 ettepanekut. Muinsuskaitseameti peadirektori ja aastapreemiate žürii esimehe Siim Raie sõnul tuli esitatud kandidaatide suur arv rõõmsa üllatusena ning hea meel oli näha nii üksikisikuid kuid ka omavalitsusi oma piirkonna pärandobjekte esile tõstmas: „See annab kinnitust, et pärand ja selle hoidmine on inimestele aina rohkem oluline.“ 

Suvel toimunud avaliku ideekorjega otsiti kandidaate üheksas kategoorias: hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uusehitis ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja restauraator. Kogunenud ettepanekuid läbi vaadates otsustas žürii erandkorras teha sel aastal eraldi kategooria ka hästi restaureeritud kunstimälestistele – silmapaistvaid töid oli lihtsalt niivõrd palju.

Tehtud ettepanekute hulgast valis žürii igas kategoorias välja nominendid, nimekiri nendest nii tunnustatavate tööde kui tegijate lõikes on lisatud teate manusena. Fotosid nominentidest lisame jooksvalt Muinsuskaitseameti Facebooki.

Hea meelega anname täiendavat infot ning olemasolu korral jagame ka fotosid tunnustatavate kohta.

Aastapreemiate kätteandmine toimub 14. oktoobril algusega kell 17.00 Tallinnas Proto Avastustehases. Olete oodatud üritust kajastama, palume oma tulekust eelnevalt meile märku anda.

Nominentide nimekirja näeb siit. (PDF)

Muinsuskaitse aastapreemiate statuut ja valiku teinud žürii koosseisu näeb siit. (PDF) 

Lisainfo:
Madle Lippus
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Muinsuskaitseamet
56667058
 

Veel uudiseid samal teemal

Ristipuu. Foto Pikne Kama
18.01.2021

Uuenenud ristipuude kaart ootab vabatahtlike täiendusi

Kutsume inimesi kontrollima, kas neile olulised ristipuud asuvad selleks loodud kaardil ja veenduma, et nende koordinaadid on õiged. Ristipuude asukohti näitav uuenenud kaardikiht on kättesaadav Maa-ameti kaardiserveri kaudu.

22.12.2020

Otsime oma meeskonda pärandihalduse osakonna juhatajat

Muinsuskaitseameti pärandihalduse osakond tegeleb nelja valdkonnaga – kaitsekorraldus, ruumiandmed, infosüsteemid, arhiiv. Nende valdkondade ja meeskonna juhtimise kõrval on osakonnajuhtajal oluline roll asutuse infoturbe, IKT ja arenduste koordineerimisel ning vedamisel.

Osakonnas töötab 13 inimest, kellele alates jaanuarist uut juhti otsime.