Sa oled siin

Selgusid fotokonkursi "Elav vana linn" võitjad

 Peaauhind. Tallinna vanalinna vaade Patkuli vaateplatvormilt pildistatuna 5. septembril 2018. Autor Hendrik Mändla
 Peaauhind. Tallinna vanalinna vaade Patkuli vaateplatvormilt pildistatuna 5. septembril 2018. Autor Hendrik Mändla

Muinsuskaitsepäevade fotovõistlusele „Elav vana linn“ ootasime jäädvustusi Eesti linnade muinsuskaitsealadelt. Konkursile laekus üle 600 foto.

Võistlusega kutsusime inimesi üles märkama elu vanas linnas. Innustasime teadvustama ja jäädvustuste kaudu tutvustama nende inimeste, asutuste, kogukondade, omavalitsuste ja teiste panust, kes töötavad selle nimel, et vanalinnad toimiksid kogunemiskohana ning toimiksid jätkusuutlikult ka ajal, mil kogunema kiputakse hoopis teistesse piirkondadesse.

Võidufotod valiti järgmistes kategooriates:

 

Parim tegelusfoto. Suveõhtune Karusselli Puhvet Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealal

Parima tegelusfoto kategoorias hinnati fotosid, millele on talletatud linnaruumi edendavat sihipärast tegevust vanas linnas. Võidutöö autor on tabanud õige hetke ja pildistanud Pärnu Karusselli Puhveti esist tuledesäras. 

Autor 3inuT

 Parim linnamelutabamus. Seebimullietendus Raekoja platsil vanalinnas

Parima linnamelutabamuse kategoorias hinnati fotosid, millele on püütud aktiivsed ja elavad hetked vanalinnas. Esiplaanil on näha hiigelsuured seebimullid ja tagaplaanil Tallinna Raekoja platsi ääristavad ajaloolised hooned. Ka liikumises olev inimhulk annab edasi tunnet pulbitsevast linnasüdamest.

Autor Aleksandr Abrosimov

 Parim vanalinnamaastiku jäädvustus. Hommik vanalinnas

Parima vanalinnamaastiku kategoorias hinnati fotosid, mille fookuses on terviklikud vanalinnavaated. Võidufotol püüavad pilku hoonete mängulised detailid ja soojade värvide kombinatsioonid. Samuti on tähelepanuväärne foto kompositsioon: kaheks hargnev tänav ja mastaapsele tänavavaatele vastanduv miniatuurne inimkuju.

Autor Jaan Kobu

Parim arhitektuurifoto. Kuressaare linnuse suurtükitorn 4. juulil 2019

Parima arhitektuurifoto kategoorias hinnati fotosid, millel on kujutatud konkursi põhiteemaga sobivaid hooneid. Foto Kuressaare linnuse Põhjabastioni Suurtükitornist eristub omanäolise kompositsioonilise ülesehituse poolest. Autor on kasutanud oskuslikult ära hetke ja koha eripära: suvise valguse ja selge veepeegelduse, mis loovad illusiooni otsekui muinasjutulisest paralleelmaailmast.

Autor Ireen Trummer

 Peaauhind. Tallinna vanalinna vaade Patkuli vaateplatvormilt pildistatuna 5. septembril 2018

Peaauhinna kategooria võidu pälvis fotograaf, kelle teos paistab silma tervikliku kompositsiooni, teemakohasuse ja kunstnikumeisterlikkuse poolest. Võidufotol on kujutatud vaadet Tallinna vanalinnale, mis tõuseb viirastuslikult esile linnale laskunud hommikusest uduloorist. Tabatud hetk annab edasi vana linna saladuslikkust, olles ühteaegu müstiline, rahulik ja romantiline ning samas unistav.

Autor Hendrik Mändla

 

Viie põhikategooria kõrval valis žürii välja viis esiletõstmist väärivat fotot. Vaata kõiki fotosid siit.

Kõik võistluse laekunud fotod on samuti leitavad Wikimedia lehelt.

Alates 29. detsembrist saab parimaid fotosid imetleda ka Haapsalus, Evald Okase majamuuseumi aial.

Võistluse korraldasid 1. kuni 30. septembrini Muinsuskaitseamet, Norra Kultuuripärandiamet ja Wikimedia Eesti. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuste 2014–2021 programmist „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein.

Lisainfo

Triinu Viires
projektijuht
triinu.viires@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.