Sa oled siin

Taluarhitektuuri toetuse taotluste vastuvõtmine on lõppenud

Foto: Maa-arhitektuuri keskus

Taluarhitektuuri toetuste esimese taotlsusvooru tähtaeg oli 18. veebruaril. Tänaseks on taotluste vastuvõtmine lõppenud. 

Kokku laekus Muinsuskaitseametile enne 1940. aastat ehitatud taluhoonete katuste taastamiseks või asendamiseks üle 300 taotluse. Seitsmeliikmelist komisjoni ootab ees nüüd vastutusrikas töö taotluste hindamisel. Komisjoni kuuluvad riigi esindajatena kahe ministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ja Maaeluministeeriumi, lisaks Muinsuskaitseameti ja Keskkonnaameti töötajad. Akadeemilise poole pealt panustab komisjoni töösse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia esindaja ja majaomanike huvide esindajana Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskuse juhataja.

Taotlusi hinnatakse viie kriteeriumi alusel. Hindamiskriteerimid on kirjas hindamisjuhendis (PDF).

Komisjon vaatab taotlused läbi märtsi kuu jooksul, otsused toetuse saajate kohta selguvad aprillis. Tegu on pilootprojektiga, mille tarbeks on vahendid ette nähtud kokku neljaks aastaks, igal aastal 100 000 eurot.

Taotlusvoorust toetatakse tegevusi, mille raames taastatakse või asendatakse taluelamu katusekate ja vajadusel katusekonstruktsioonid, sealhulgas kande- ja jäigastavad konstruktsioonid, kui materjalid vahetatakse samaväärsete või algupäraste ehk piirkonnale ja ehitusperioodile iseloomulike vastu.

Toetuse saamiseks tuleb katuse taastamisel või asendamisel kasutada traditsioonilisi ehitusmaterjale ja töövõtteid. Näiteks kui hoonel oli algselt roogkatus, siis toetame rookatuse taastamist, laastukatuse puhul laastukatuse taastamist. Vana eterniidi asendamist uue eterniidiga või muude uute ehitusmaterjalide kasutamist sellest taotlusvoorust ei toetata.

Uus taotlusvooru kuulutab Muinsuskaitseamet välja juba käesoleva aasta sügisel. 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

Jõelähtme kiriku restaureeritud tornikiiver. Foto Muinsuskaitseamet.
07.03.2019

Muinsuskaitseamet esitleb raamatut keskaegsetest altaritest ja retaablitest ning tutvustab teost pühakodade programmi teisest tegutsemisperioodist

7. märtsil tutvustab Muinsuskaitseamet kahte värskelt trükist tulnud raamatut. Anu Männi teost „Keskaegsed altarid ja retaablid“ ning Muinsuskaitseametis koostatud raamatut „Pühakodade säilitamine ja areng 2014–2018“.

Fotol Pöide Juku. 2016. aastal Pöide kiriku maalinguleid.
26.02.2019

Konkurss personali- ja koolitusjuhi ametikohale

Otsime oma kollektiivi tegusat personali- ja koolitusjuhti. Kandideerimistähtaeg on 12. märts 2019.