Sa oled siin

Täna jagatakse Põlvas Muuseumirotte

Täna, 28. jaanuaril toimub Põlvamaal Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia. Eesti Maanteemuuseumis peetaval konverentsil tutvustavad nominendid möödunud aasta parimaid projekte ja võitjad kuulutatakse välja õhtusel auhinnagalal Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

Muuseumide aastaauhindade jagamine on muuseumirahva pidupäev, kus tunnustatakse tublisid muuseumispetsialiste ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke.

Muuseumid loovad tähendust, mis on oluline ja puudutab igaüht. Aga selleks, et pakkuda parimat, peavad muuseumid end pidevalt arendama ja tähelepanelikult kuulama, nii seda, mis mujal tehakse, kui ka seda, mida meie ühiskond vajab. Usun, et igal inimesel või asutusel, kelle ülesanne on luua tähendust, on muuseumidelt nii mõndagi õppida ning selleks toovad muuseumide aastaauhinnad esile lihtsalt suurepäraseid näiteid,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Auhindu jagatakse alates aastast 2004 ja sellel aastal on võõrustaja rollis Põlvamaal asuv Maanteemuuseum.

"Transpordiamet, mille koosseisu tänavust muuseumirottide galat võõrustav Maanteemuuseum kuulub, teeb ka omalt poolt kummarduse muuseumirahvale, kes läbi keeruliste koroonaaegade on hoidnud muuseumid avatuna ning leidnud uusi põnevaid lahendusi, kuidas inimesi muuseumi kutsuda," ütles Transpordiameti avalike suhete teenistuse direktor Kaja Sepp.

Tänavused Muuseumiroti nominendid on tema sõnul selle parim näide. "Luban Maanteemuuseumi poolt ka tulevikus toredaid üllatusi, et meil juba kogunema hakanud Muuseumirottide pere kasvaks ning meile oleks põhjust edaspidigi külla tulla," ütles Sepp.

Muuseumide aastaauhindade tänavusele konkursile esitati 93 taotlust. Laekunud ettepanekutest valisid konkursi nominendid välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid.

Muuseumiroti auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükis, teadusüritus, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Rändauhinnad ehk suured Muuseumirotid antakse välja aasta parima püsinäituse ja parima ajutise näituse eest. Aasta turundaja eriauhinna paneb välja Eesti Muuseumiühing ja kõige külastajasõbralikuma eriauhinna Rotilõks annab ka sellel aastal omalt poolt välja EAS.

Iga kategooria võitjale on Eesti Kultuurkapitali toel välja pandud rahaline preemia 1300 eurot, mille eesmärk on toetada erialast enesetäiendamist. Kõigile võitjatele kingitakse skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Eesti Maanteemuuseumi liikluskasvatuskeskuses toimuv konverents algab kell 11.00 ning auhinnagala toimub Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses kell 19.00. Auhinnagalal ütleb omalt poolt tervitussõnad ka Vabariigi President Alar Karis ja auhinnad annab üle kultuuriminister Tiit Terik.

Sündmust on võimalik jälgida Worksup virtuaalplatvormi ja Postimees.ee vahendusel.

Vaata lisaks:

Nominentide nimekiri (PDF)

Ürituse kava (PDF)

Eesti muuseumide aastaauhindade Facebooki leht

Lisainfo

Eve Rand
Muinsuskaitseameti kommunikatsiooninõunik
eve.rand@muinsuskaitseamet.ee
56494632

 

 

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.