Sa oled siin

Täna jagatakse Valgas Muuseumirotte

Foto Stina Sarapuu
Foto Stina Sarapuu

Valgas toimub täna, 24. jaanuaril Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja gala. Päevasel konverentsil tutvustavad Muuseumiroti nominendid oma projekte, kellest õhtusel auhinnagalal selguvad aastaauhindade saajad kümnes kategoorias. Lisaks paneb kõige külastajasõbralikumale muuseumile oma eriauhinna välja EAS.

Eesti muuseumide aastaauhindadega tunnustatakse tublisid muuseumispetsialiste ning väärtustatakse ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke.

„Muuseumiroti auhind on võimalus esile tõsta mitte ainult parimaid muuseumiprojekte, vaid ka meie suurepäraseid muuseumitöötajaid, tänu kellele on Eesti muuseumid maailmatasemel. Tänavu teeb eriti rõõmu nominentide laiem regionaalne haare, traditsioonilise Tallinna ja Tartu kõrval paistavad eriti silma Palamuse, Haapsalu ja Saaremaa muuseumid,“ ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Konkursile laekus tänavu 93 tööd. Laekunud ettepanekutest valisid konkursi nominendid välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid. Auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükised, teadusüritused, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Rändauhinnad ehk Suured Muuseumirotid antakse välja aasta parima püsinäituse ja parima ajutise näituse eest. Lisaks antakse välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse Visit Estonia kõige külastajasõbralikuma muuseumi auhind Rotilõks.

Iga kategooria võitjale on  Eesti Kultuurkapitali toel välja pandud rahaline preemia 1300 eurot, mille eest võib osaleda Euroopas toimuval erialakonverentsil või mõnel muul muuseumitöötajatele vajalikul õppereisil. Kõigile võitjatele kingitakse skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Konverents algab Valga kultuurikeskuses kell 10.30 ja õhtune gala kell 19.00. Sündmusest teeb veebiülekande Postimees.

Lisainfo:

Eesti muuseumide aastaauhindade konkursi tutvustus ja eelmiste aastate laureaadid Muinsuskaitseameti kodulehel.

Tänavuse ürituse kava (PDF).

2019. aasta nominendid (PDF).

Eesti muuseumide aastaauhindade Facebooki leht.

Veel uudiseid samal teemal

Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.
26.03.2020

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu?

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu? Fotokogu sisaldab suure valiku MKA projektdokumentide arhiivis leiduvate fotode, diapositiivide ja negatiivide koopiatest. Varasemad neist pärinevad 1955. aastast.  Piltidel on jäädvustatud rikkalik kultuuripärand esemete, ehitiste, maastike ja muude mälupaikade näol.  

26.03.2020

Konkurss Raplamaa nõuniku ametikohale

Oleme välja kuulutanud konkursi Raplamaa nõuniku ametikohale! Kui sind paeluvad mälestised ja oled ladus nii suhtluses kui organiseerimises, siis suure tõenäosusega otsime just sind! Kandideerimiseks peaks sul olema kas arhitektuuri-, arheoloogia-, ehitus- või restaureerimisalane kõrgharidus ja juhiluba. Kandideerimistähtaeg on 14. aprill.