Sa oled siin

Täna õhtul selguvad Muinsuskaitseameti aastapreemiate saajad

Muinsuskaitseameti aastapreemiatele kandideerib tänavu kümnes kategoorias 45 silmapaistvat restaureerimistööd, uusehitist ajaloolises keskkonnas, inimest, avastust ja tegu. Täna õhtul algaval tänuüritusel annab Muinsuskaitseamet tunnustusena üle ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, elutööpreemia ja preemia heale koostööpartnerile.

Muinsuskaitseameti peadirektori Siim Raie sõnul on nominentide tase kõrge ja valik mitmekesine, mistõttu oli ka žürii töö preemiasaajate väljaselgitamisel aruteluderohke: „Silmapaistvate tööde rohkuse tõttu otsustasime sel aastal teha eraldi kategooria hästi restaureeritud kunstimälestistele ning aasta leiu preemiaid anname ühe asemel välja kaks. Põnevat vaheldust pakkus ka kategooria „uusehitis ajaloolises keskkonnas“, kus tänavu on viiest nominendist kolm avaliku ruumi projektid – kvaliteetne avalik ruum on sinna inimeste toomisel ja ruumi elavana hoidmisel võtmetähtsusega,“ selgitas Raie.

Žürii valis aastapreemiate saajad kümnes kategoorias: hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uusehitis ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja parim restauraator. Kandidaatide esitamine toimus sel aastal avaliku ideekorje põhjal, mille kaudu laekus kokku 86 ettepanekut.

Lisaks annab Muinsuskaitseamet üritusel välja veel kolm preemiat. Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemiaga tunnustatakse noort riigi- või kohaliku omavalitsuse muinsuskaitseametnikku, kes on aidanud oluliselt kaasa muinsuskaitsevaldkonna arengule ning innustanud kolleege ja kodanikke. Elutööpreemiaga tunnustatakse pikaaegse silmapaistva tegevuse eest valdkonnas, samuti premeeritakse pikaaegset head koostööpartnerit.  

Info kõigi nominentide kohta leiab Muinsuskaitseameti kodulehelt ja Facebooki lehelt, viimasel on nominendid toodud koos foto ja lühikese tutvustusega.

Otseülekanne aastapreemiate üleandmisest algab kell 17.00 algaval Muinsuskaitseameti Facebooki lehel.

Lisainfo: 

Madle Lippus
Muinsuskaitseameti kommunikatsioonijuht
56 667 058
madle.lippus@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Foto Kärt Petser
13.02.2024

Muutused Valga linnatuumiku kaitsekorralduses

Muinsuskaitseamet on algatanud Valga linnatuumiku muinsuskaitseala lõpetamise, mälestiste kaitsevööndite kehtestamise ja arheoloogilise leiukoha määramise menetlused. Ootame teid eelnõudega tutvuma kuni 11. märtsini 2024 Muinsuskaitseameti veebilehel muinsuskaitseamet.ee/valga ning Valga riigimajas.

Viljandi ordulinnus. Foto Maili Roio
07.02.2024

Muinsuskaitseamet toetab mälestiste omanikke 5,54 miljoni euroga

Muinsuskaitseamet eraldab sel aastal kultuurimälestiste korrastamise taotlusvoorust toetusi 2,54 miljonit eurot ja omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste taotlusvoorust toetusi 3 miljonit eurot. Kogumahus 5,54 miljoni euroga toetatakse nii ehitis-, kunsti-, ajaloo- ja arheoloogiamälestisi kui ka muinsuskaitsealadel asuvaid hooneid.