Sa oled siin

Täna selguvad muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet 25.
Muinsuskaitseamet 25.

1. oktoobril möödus 25 aastat Muinsuskaitseameti asutamisest. Täna, 11. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis toimuval üritusel antakse üle tunnustused muinsuskaitsevaldkonna 2018. aasta parimatele ja tähistatakse Muinsuskaitseameti sünnipäeva.

„Tänavu 100. sünnipäeva tähistava Eesti Vabariigi põhiseadus seab riigi üheks põhiülesandeks kultuuri säilitamise. Meie kultuur ja kultuuripärand ongi see, mis teeb Eestist Eesti, eristab meid naabritest ja räägib meie ajaloost pika ja tuumaka loo. Täna tunnustame neid inimesi, kes igapäevaselt ja äärmise vastutustundega pärandisse panustavad ning oma panusega meie kõigi elukeskkonda rikastavad“  ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kokku annab Muinsuskaitseamet välja 29 tunnustust, seda 11 kategoorias. Eraldi tuuakse esile neid, kes veerandsaja jooksul on valdkonna edenemisse panustanud.

Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leid, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandi hoidjad. Üle anname ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemia ja tunnustused Muinsuskaitseameti 25. juubeli puhul.

Lisaks avab Muinsuskaitseamet tunnustusüritusel Eesti Arhitektuurimuuseumis Muinsuskaitseameti 25 tegevusaastat tähistava näituse mõõdistusjoonistest „MÕÕDULINDI, LOODI JA TUŠIGA. Joonised Muinsuskaitseameti arhiivist“.

Varasematest tunnustuse saajatest saab ülevaate Muinsuskaitseameti kodulehel.

Lisainfo
 
Eve Rand
Avalike suhete nõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks
23.05.2019

Muinsuskaitseamet toetas muuseumide ja muinsuskaitse valdkondade arendamist ligi 150 000 euroga

Selgunud on Muinsuskaitseameti taotlusvooru "Kultuuripärandi valdkonna arendamine" tulemused. Sel aastal esimest korda läbi viidud ühisest taotlusvoorust saavad toetust 34 muinsuskaitse ja muuseumivaldkonna arendamiseks mõeldud projekti kogusummas 149 998 eurot.

Vaade Haapsalule. Foto: Reio Avaste
20.05.2019

Ehitamine ja restaureerimine muinsuskaitsealal

Erinevalt tavapärasest ehituspraktikast võib muinsuskaitsealal ehitamine ja restaureerimine tähendada spetsiifiliste nõuete täitmist, samas võib lihtsamad hooldus- ja remonttööd teha ilma Muinsuskaitseameti kooskõlastuseta. Esimese sammuna tasuks nõu küsida Muinsuskaitseameti maakonnanõunike käest, kes oskavad täpselt ütelda, millega on vaja arvestada ja oskavad anda vajalikke näpunäiteid väärtuslike hoonete hoidmiseks.