Language switcher

Sa oled siin

Täna selguvad muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet 25.
Muinsuskaitseamet 25.

1. oktoobril möödus 25 aastat Muinsuskaitseameti asutamisest. Täna, 11. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis toimuval üritusel antakse üle tunnustused muinsuskaitsevaldkonna 2018. aasta parimatele ja tähistatakse Muinsuskaitseameti sünnipäeva.

„Tänavu 100. sünnipäeva tähistava Eesti Vabariigi põhiseadus seab riigi üheks põhiülesandeks kultuuri säilitamise. Meie kultuur ja kultuuripärand ongi see, mis teeb Eestist Eesti, eristab meid naabritest ja räägib meie ajaloost pika ja tuumaka loo. Täna tunnustame neid inimesi, kes igapäevaselt ja äärmise vastutustundega pärandisse panustavad ning oma panusega meie kõigi elukeskkonda rikastavad“  ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kokku annab Muinsuskaitseamet välja 29 tunnustust, seda 11 kategoorias. Eraldi tuuakse esile neid, kes veerandsaja jooksul on valdkonna edenemisse panustanud.

Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leid, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandi hoidjad. Üle anname ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemia ja tunnustused Muinsuskaitseameti 25. juubeli puhul.

Lisaks avab Muinsuskaitseamet tunnustusüritusel Eesti Arhitektuurimuuseumis Muinsuskaitseameti 25 tegevusaastat tähistava näituse mõõdistusjoonistest „MÕÕDULINDI, LOODI JA TUŠIGA. Joonised Muinsuskaitseameti arhiivist“.

Varasematest tunnustuse saajatest saab ülevaate Muinsuskaitseameti kodulehel.

Lisainfo
 
Eve Rand
Avalike suhete nõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

 Puitkatuste levik hoogustus uuesti 19. sajandi teisest poolest, kui hakati rohkem kasutama rehepeksumasinaid, sest selles pekstud õled ei sobinud enam katusekatteks.  FOTO: Kersti Siim
14.02.2019

Talude katusetoetus tekitas suurt huvi

Muinsuskaitseamet jagab tänavu esmakordselt taluhoonete katuste taastamiseks toetusraha ja see on majaomanikes tekitanud väga elavat huvi. Kui seni on riik toetanud muinsuskaitse aluste talude korda tegemist, siis seekord võivad toetust küsida teisedki enne 1940. aastat ehitatud hoonete omanikud. Muinsuskaitseameti nõunik Kersti Siim tõdeb, et inimeste huvi on olnud üllatavalt suur. „Selline toetus on esmakordne ja tundub, et vajadus on põhjatu,” sõnab ta.

08.02.2019

Kultuurimälestiste omanikud saavad 1,4 miljonit eurot toetust

Muinsuskaitseamet eraldab tänavu kultuurimälestiste korrastamiseks 1,4 miljonit eurot. Toetust saavad nii pühakojad, kunsti- ja ehitismälestised kui ka muinsuskaitsealadel asuvad hooned. Vajadus toetustele on muinsuskaitsevaldkonnas jätkuvalt suur.