Sa oled siin

Täna selguvad muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet 25.
Muinsuskaitseamet 25.

1. oktoobril möödus 25 aastat Muinsuskaitseameti asutamisest. Täna, 11. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis toimuval üritusel antakse üle tunnustused muinsuskaitsevaldkonna 2018. aasta parimatele ja tähistatakse Muinsuskaitseameti sünnipäeva.

„Tänavu 100. sünnipäeva tähistava Eesti Vabariigi põhiseadus seab riigi üheks põhiülesandeks kultuuri säilitamise. Meie kultuur ja kultuuripärand ongi see, mis teeb Eestist Eesti, eristab meid naabritest ja räägib meie ajaloost pika ja tuumaka loo. Täna tunnustame neid inimesi, kes igapäevaselt ja äärmise vastutustundega pärandisse panustavad ning oma panusega meie kõigi elukeskkonda rikastavad“  ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kokku annab Muinsuskaitseamet välja 29 tunnustust, seda 11 kategoorias. Eraldi tuuakse esile neid, kes veerandsaja jooksul on valdkonna edenemisse panustanud.

Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leid, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandi hoidjad. Üle anname ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemia ja tunnustused Muinsuskaitseameti 25. juubeli puhul.

Lisaks avab Muinsuskaitseamet tunnustusüritusel Eesti Arhitektuurimuuseumis Muinsuskaitseameti 25 tegevusaastat tähistava näituse mõõdistusjoonistest „MÕÕDULINDI, LOODI JA TUŠIGA. Joonised Muinsuskaitseameti arhiivist“.

Varasematest tunnustuse saajatest saab ülevaate Muinsuskaitseameti kodulehel.

Lisainfo
 
Eve Rand
Avalike suhete nõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Mõõdistamine 1950ndatel. Foto Muinsuskaitseameti arhiivist.
12.10.2018

Eesti Arhitektuurimuuseumis näeb ajaloolisi mõõdistusjooniseid

Eesti Arhitektuurimuuseumis on avatud Muinsuskaitseameti 25. tegevusaastat tähistav näitus mõõdistusjoonistest. Näitus „MÕÕDULINDI, LOODI JA TUŠIGA. Joonised Muinsuskaitseameti arhiivist“ annab ülevaate 1940-1990. aastatest pärinevatest mõõdistusjoonistest ja loob hea pildi sellest, kuidas toimus ehitiste dokumenteerimine enne digitehnika võidukäiku.

Vana-Pääla mõisahoone, hästi taasatud ehitus.Foto: Reio Avaste
11.10.2018

Selgusid muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet tähistas täna, 11. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis toimunud üritusel Muinsuskaitseameti 25. sünnipäeva ja andis üle tunnustused aasta parimatele. Kokku anti välja 29 tunnustust 11 kategoorias.