Sa oled siin

Täna selguvad muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet 25.
Muinsuskaitseamet 25.

1. oktoobril möödus 25 aastat Muinsuskaitseameti asutamisest. Täna, 11. oktoobril Eesti Arhitektuurimuuseumis toimuval üritusel antakse üle tunnustused muinsuskaitsevaldkonna 2018. aasta parimatele ja tähistatakse Muinsuskaitseameti sünnipäeva.

„Tänavu 100. sünnipäeva tähistava Eesti Vabariigi põhiseadus seab riigi üheks põhiülesandeks kultuuri säilitamise. Meie kultuur ja kultuuripärand ongi see, mis teeb Eestist Eesti, eristab meid naabritest ja räägib meie ajaloost pika ja tuumaka loo. Täna tunnustame neid inimesi, kes igapäevaselt ja äärmise vastutustundega pärandisse panustavad ning oma panusega meie kõigi elukeskkonda rikastavad“  ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kokku annab Muinsuskaitseamet välja 29 tunnustust, seda 11 kategoorias. Eraldi tuuakse esile neid, kes veerandsaja jooksul on valdkonna edenemisse panustanud.

Tunnustuse saavad 2018. aastal hästi restaureeritud mälestised, hästi taastatud hooned muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi kavandatud uusehitised ajaloolises keskkonnas, aasta leid, head uurijad ja koostööpartnerid, head restauraatorid, parimad pärandi tutvustajad ja tublimad pärandi hoidjad. Üle anname ka Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja preemia, muinsuskaitse elutööpreemia ja tunnustused Muinsuskaitseameti 25. juubeli puhul.

Lisaks avab Muinsuskaitseamet tunnustusüritusel Eesti Arhitektuurimuuseumis Muinsuskaitseameti 25 tegevusaastat tähistava näituse mõõdistusjoonistest „MÕÕDULINDI, LOODI JA TUŠIGA. Joonised Muinsuskaitseameti arhiivist“.

Varasematest tunnustuse saajatest saab ülevaate Muinsuskaitseameti kodulehel.

Lisainfo
 
Eve Rand
Avalike suhete nõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

11.12.2018

Ajaloo kaitsmine on meie kõigi ühine huvi

Arheoloog Marika Mägi toob oma artiklis "Kuidas kaitsta ajalugu?" väga hästi välja peamised murekohad Eesti arheoloogiapärandi osas: üldsuse vähene teadlikkus meie vanimast pärandist, röövkaevamised ning riigi vähene suutlikkus pärandi kaitse ja tutvustamise korraldamisel. Olen oma töös korduvalt kuulnud, et maaomanikud olla ütelnud detektoristidele, et võite minu maal otsida, kuid ärge leidudest Muinsuskaitseametile rääkige, sest „siis võetakse kõik kaitse alla ja enam ei saa porganditki maha panna“. Tegelikult ei ole arheoloogiapärand üldse nii nõudlik kaasteeline, vastupidi – väärtused maapõues seni välja kujunenud igapäevaelu ei sega. 

03.12.2018

Euroopa kultuuripärandiaasta annab teatepulga üle laulu- ja tantsupeoaastale

Homme,  4. detsembril algusega kell 12.30 annab Euroopa kultuuripärandiaasta teema-aasta teatepulga üle järgmisele, laulu- ja tantsupeoaastale. Euroopa kultuuripärandiaasta tänusündmusel võetakse kokku aasta erksamad hetked, tõstetakse esile sadade aasta jooksul toimunud kultuuripärandit väärtustavate sündmuste korraldajaid, kes on andnud oma panuse Euroopa kultuuripärandiaasta õnnestumisse.