Sa oled siin

Tänavused muinsuskaitsepäevad saavad avalöögi Rakveres

Täna, 15. septembril algavad muinsuskaitsepäevad pakuvad neljaks päevaks mitmekesiselt sisustatud programmi ja kutsuvad avastama rikkalikku kultuuripärandit üle kogu Eesti. Pärandifestivalile antakse avapauk täna õhtul Rakveres näituse "Elav vana linn" avamisega.

Tänavuste muinsuskaitsepäevade nimi-näitus “Elav vana linn” viib ringkäigule meie vanalinnade muinsuskaitsealdele ja jutustab 11 inspireerivat lugu Eesti inimestest, kes panustavad igapäevaselt sellesse, et ajaloolised linnasüdamed oleksid meeldivad, mugavad ja kestvad keskkonnad kõigile. Nii avavad oma tegevuse tausta ja jagavad mõtteid teatri, kino ja muuseumi juhid, kogukonnakeskuste loojad ja hoidjad, erilise kvaliteediga restaureeritud hoonete omanikud ja avaliku sektori esindajad.

Lisaks täna õhtul Rakveres avatavale väliformaadile saab näitusega tutvuda ka muinsuskaitsepäevade kodulehel.

Elavate vanade linnade teema tuumaks on kestlikkus ja vanalinnade roll identiteedi kandjatena. “Aastasadade pikkune taaskasutus on kogu oma võlus, ilus ja keskkonnasäästlikkuses meie ees. Enne meid vanalinnas elanud ja töötanud inimestel ei olnud ees rohepöördeprogrammi, vaid neil oli lihtne tarkus – hoia kasutuses seda, mis on ja taaskasuta vanu materjale. Selline tark taaskasutus tekitab inimestele head enesetunnet tänase päevani,” rõhutas vanalinnade ühte täiendavat kaasaegset väärtust Muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta.

Muinsuskaitsepäevade ja näituse avamissündmus algab Rakveres Pikk 22 linnaplatsil (või kehva ilma korral Rakvere galeriis) kell 17. Lisaks näitusega tutvumisele saab avamissündmusel osaleda ka Rakvere muinsuskaitseala ekskursioonil Madis Tuuderi juhtimisel. Välinäitus jääb Rakveres avatuks 14. oktoobrini.

Muinsuskaitsepäevad on kord aastas toimuv üle-eestiline festival, mille keskmes on meid igapäevaselt ümbritsev rikas ja mitmekesine kultuuripärand. Sel aastal on muinsuskaitsepäevade fookuses linnasüdamed, mille elavdamisse panustavad säravad inimesed, hoogsad kogukonnad, ettevõtlikud asutused ja tegusad omavalitsused. Elavate vanalinnade teemat kandev festival toimub Muinsuskaitseameti ja Norra Kultuuripärandiameti koostööprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ raames.

Muinsuskaitsepäevade kava: www.muinsuskaitsepaevad.ee/kava

Ürituste kohta saab lisainfot ka Facebooki-lehelt www.facebook.com/muinsuskaitsepaevad

 

Lisainfo:
Mirjam Savisto
kommunikatsioonispetsialist
Muinsuskaitseamet
mirjam.savisto@muinsuskaitseamet.ee
53832587

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.