Sa oled siin

Toimub Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamine

Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses
Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses

Muinsuskaitseamet algatas Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamise menetluse. Andmete korrastamise tulemusena koondatakse kõik linnakindlustustega seotud informatsioon kultuurimälestiste registris ühe numbri alla, korrigeeritakse mälestise ala ja kaitsevööndi ulatust ning linnakindlustustele lisatakse senise ehitismälestise liigi kõrvale arheoloogiamälestise liik.

Arvamusi eelnõule (PDF) ootame hiljemalt 30. detsembriks 2022 e-posti aadressile info@muinsuskaitseamet.ee või postiaadressile Pikk tn 2, Tallinn 10123.

Muinsuskaitseamet kaalub laekunud arvamusi ja vastuväiteid ning vajadusel täiendab eelnõud või kui selguvad asjaolud, mille tõttu mälestiseks tunnistamine ei ole põhjendatud, lõpetab menetluse. Kui eelnõud muudetakse oluliselt, saadab amet selle uuesti tutvumiseks. Vastasel juhul edastab amet mälestiseks tunnistamise ettepaneku koos õigusakti eelnõuga kultuuriministrile otsuse tegemiseks orienteeruvalt veebruaris 2023.

Juhime tähelepanu, et linnakindlustuste ala kattub suuresti Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealaga. Muinsuskaitseala piirid on nähtavad Maa-ameti kaardirakendusel kultuurimälestiste kaardikihil.  Linnakindlustuste alal, mis paikneb väljaspool muinsuskaitseala on Muinsuskaitseametiga vajalik kooskõlastada kõrghaljastuse rajamise, raie-, kaeve- ja muude pinnase teisaldamise või juurdeveoga seotud tööd. Sealjuures on ametil õigus kaaluda arheoloogilise uuringu tegemise vajadust. Muinsuskaitsealal on endiselt lisaks eelnimetatule vajalik kooskõlastada ka ehitise ehitusprojekt või konserveerimise, restaureerimise ja ehitamise tegevuskava ning ehitise ilme muutmine. Ühtlasi on käimas Pärnu muinsuskaitseala uue kaitsekorra koostamise protsess, peale selle kehtestamist, hakkavad alal kehtima kaitsekorrast ja Pärnu linnakindlustustest lähtuvad nõuded.

Vt ka infot Muinsuskaitseameti kodulehelt.

Lisaküsimustele vastavad

Liivi Varul
Muinsuskaitseameti arheoloogia nõunik
liivi.varul@muinsuskaitseamet.ee
53026912
 
Terje Luure
Muinsuskaitseameti Pärnumaa nõunik
terje.luure@muinsuskaitseamet.ee
51973956

Veel uudiseid samal teemal

Parim püsinäitus ja Suure Muuseumiroti võitja on Tartu Ülikooli muuseumi näitus „Toomkiriku saladuste kamber”. Foto: Mana Kaasik
19.01.2023

Viimsis jagati täna Muuseumirotte

Viimsi Artiumis selgusid täna, 19. jaanuaril 2022. aasta parimad muuseumiteod. Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte 10 kategoorias. Lisaks panid eriauhinnad välja nii Eesti Muuseumiühing kui ka EASi ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond.

19.01.2023

Muuseumirottide võitjad selguvad täna õhtul

Täna, 19. jaanuaril toimub Viimsis Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia. Viimsi Artiumis peetaval konverentsil tutvustavad nominendid möödunud aasta parimaid projekte. Võitjad kuulutatakse välja kell 19.00 algaval auhinnagalal.