Sa oled siin

Toimub Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamine

Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses
Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses

Muinsuskaitseamet algatas Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamise menetluse. Andmete korrastamise tulemusena koondatakse kõik linnakindlustustega seotud informatsioon kultuurimälestiste registris ühe numbri alla, korrigeeritakse mälestise ala ja kaitsevööndi ulatust ning linnakindlustustele lisatakse senise ehitismälestise liigi kõrvale arheoloogiamälestise liik.

Arvamusi eelnõule (PDF) ootame hiljemalt 30. detsembriks 2022 e-posti aadressile info@muinsuskaitseamet.ee või postiaadressile Pikk tn 2, Tallinn 10123.

Muinsuskaitseamet kaalub laekunud arvamusi ja vastuväiteid ning vajadusel täiendab eelnõud või kui selguvad asjaolud, mille tõttu mälestiseks tunnistamine ei ole põhjendatud, lõpetab menetluse. Kui eelnõud muudetakse oluliselt, saadab amet selle uuesti tutvumiseks. Vastasel juhul edastab amet mälestiseks tunnistamise ettepaneku koos õigusakti eelnõuga kultuuriministrile otsuse tegemiseks orienteeruvalt veebruaris 2023.

Juhime tähelepanu, et linnakindlustuste ala kattub suuresti Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealaga. Muinsuskaitseala piirid on nähtavad Maa-ameti kaardirakendusel kultuurimälestiste kaardikihil.  Linnakindlustuste alal, mis paikneb väljaspool muinsuskaitseala on Muinsuskaitseametiga vajalik kooskõlastada kõrghaljastuse rajamise, raie-, kaeve- ja muude pinnase teisaldamise või juurdeveoga seotud tööd. Sealjuures on ametil õigus kaaluda arheoloogilise uuringu tegemise vajadust. Muinsuskaitsealal on endiselt lisaks eelnimetatule vajalik kooskõlastada ka ehitise ehitusprojekt või konserveerimise, restaureerimise ja ehitamise tegevuskava ning ehitise ilme muutmine. Ühtlasi on käimas Pärnu muinsuskaitseala uue kaitsekorra koostamise protsess, peale selle kehtestamist, hakkavad alal kehtima kaitsekorrast ja Pärnu linnakindlustustest lähtuvad nõuded.

Vt ka infot Muinsuskaitseameti kodulehelt.

Lisaküsimustele vastavad

Liivi Varul
Muinsuskaitseameti arheoloogia nõunik
liivi.varul@muinsuskaitseamet.ee
53026912
 
Terje Luure
Muinsuskaitseameti Pärnumaa nõunik
terje.luure@muinsuskaitseamet.ee
51973956

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.