Sa oled siin

Tulekul on tuleohu teemaline veebinar

Tuleoht on üks olulisemaid riske, mis kultuuripärandit ohustab. Sageli arvatakse, et tulekahju on midagi, mis juhtub väga harva ning seetõttu alahinnatakse ka tulekahjude vältimiseks, aga ka tulega kaasnevate kahjude vähendamise jaoks tehtava töö tähtsust. Ometi on tulekahjud pärandobjektidel liigagi sagedased ning igal aastal hävib tules ohtralt kultuuriväärtuslikke objekte.

Parandamaks teadmisi tuleohuga seotud riskidest ning tutvustamaks võimalusi, kuidas pärandivaldkonnas oma valmisolekut tulekahjudega toimetulekuks parandada, korraldab Kultuuriväärtuste säilitamise ja restaureerimise rahvusvahelise uurimiskeskus (ICCROM) veebinari, kus tutvustatakse, kuidas erinevate valdkondade ja institutsioonidega koostöös korraldada õppusi, mis olulisel määral panustavad tuleohu vähendamisesse ja õnnetusejärgsesse toimetulekusse.

Veebinaril tutvustatakse 29. mail Muinsuskaitseametis toimunud lauaõppust „Muuseum põleb!“ ja arutletakse selle üle, milliseid meetmeid võiks tuleohu vähendamiseks kasutusele võtta.

Veebinar toimub reedel, 4. septembril Eesti aja järgi kell 15. Osalemine on kõigile huviliste tasuta. Täpsem info https://www.iccrom.org/lecture/heritage-and-pandemics-my-museum-fire

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.