Sa oled siin

Tulekul on tuleohu teemaline veebinar

Tuleoht on üks olulisemaid riske, mis kultuuripärandit ohustab. Sageli arvatakse, et tulekahju on midagi, mis juhtub väga harva ning seetõttu alahinnatakse ka tulekahjude vältimiseks, aga ka tulega kaasnevate kahjude vähendamise jaoks tehtava töö tähtsust. Ometi on tulekahjud pärandobjektidel liigagi sagedased ning igal aastal hävib tules ohtralt kultuuriväärtuslikke objekte.

Parandamaks teadmisi tuleohuga seotud riskidest ning tutvustamaks võimalusi, kuidas pärandivaldkonnas oma valmisolekut tulekahjudega toimetulekuks parandada, korraldab Kultuuriväärtuste säilitamise ja restaureerimise rahvusvahelise uurimiskeskus (ICCROM) veebinari, kus tutvustatakse, kuidas erinevate valdkondade ja institutsioonidega koostöös korraldada õppusi, mis olulisel määral panustavad tuleohu vähendamisesse ja õnnetusejärgsesse toimetulekusse.

Veebinaril tutvustatakse 29. mail Muinsuskaitseametis toimunud lauaõppust „Muuseum põleb!“ ja arutletakse selle üle, milliseid meetmeid võiks tuleohu vähendamiseks kasutusele võtta.

Veebinar toimub reedel, 4. septembril Eesti aja järgi kell 15. Osalemine on kõigile huviliste tasuta. Täpsem info https://www.iccrom.org/lecture/heritage-and-pandemics-my-museum-fire

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.