Uued klaas- ja filminegatiivide kaadrid said digitud
Kultuuriministeerium avaldas 2018. aastal tegevuskava „Kultuuripärandi digiteerimine 2018–2023“. Samal aastal hakkas Rahvusarhiiv koordineerima alamprojekti „Eesti fotopärandi digimine (klaas-ja filminegatiivid)“, millest võttis osa ka Muinsuskaitseameti arhiiv. Koostöös Rahvusarhiiviga digiteeriti eelmise aasta jooksul MKA fondidest kokku ca 11500 kaadrit nii klaas- kui ka filminegatiividest, mis on nüüd avalikult nähtavad Rahvusarhiivi fotoandmebaasis Fotis.
Kõikide fotode nägemiseks valida täpsemat otsingut kasutades asukohaks Muinsuskaitseameti arhiiv. Arhiivi leidandmete lühendiks on ERA. Sisu kirjelduse väljalt võib otsida konkreetse kirjelduse sisu järgi (nt mälestise nimetus, aadress või teema). Konkreetsest fondist otsimiseks määrata lühendile lisaks veel, kas:
- fond 5025 ja nimistu 2 (Johan Naha fotokogu, negatiivid perioodist ca 1920-1944). Johan Naha fotokogu on seotud Kultuurimälestiste registris oleva digiteeritud Naha kogus olevate käsikirjadega. Kokku Fotises 1124 kaadrit.
- fond T-76 ja nimistu 1 (negatiivid perioodist 1952-1960, stereofotogramm-meetrilised mõõdistamised 80ndatest). Hetkeseisuga digiteeritud 10374 kaadrit.
Kuna tegemist oli massdigiteerimisega ning info laeti korraga üles Fotisesse siis võib süsteemis esineda vigu. Kui leiate kirjetest vigu, teil on kirjelduste täpsustamiseks infot või foto ning selle kirjeldus ei lähe omavahel kokku, siis andke sellest kindlasti arhiivile teada aadressil arhiiv@muinsuskaitseamet.ee.
Trükikvaliteedilise faili saab tellida läbi VAU keskkonna foto kirje juures oleva lingi kaudu „Telli läbi VAU“.
Fotogaleriis on mõned näited digiteeritud materjalist:
23. juunist-17. juulini on uurimissaal külastajatele suletud.
Veel uudiseid samal teemal
Pikenes Sillamäe kaitsekorra avaliku väljapaneku tähtaeg
Pikenes Sillamäe kaitsekorra avaliku väljapaneku tähtaeg. Arvamusi ja kommentaare saab esitada kuni 31. juulini. Avalik arutelu toimub 28. septembril 2022.
Algab Rakvere muinsuskaitseala inventeerimine
13.-17. juunini võib Rakvere vanalinna muinsuskaitsealal märgata Eesti Kunstiakadeemia tudengeid, kes hooneid pildistades ja nendel olevaid detaile lähemalt uurides viivad läbi Rakvere muinsuskaitseala esmast inventeerimist, mis on eeltöö muinsuskaitseala uue kaitsekorra koostamiseks. Inventeerimistulemuste täpsuse huvides julgustame majaomanikke olema inventeerijatega avatud, tutvustama hooneid ja siseruume ning nendega seotud lugusid.