Sa oled siin

Veel loetud päevad on aega esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastaauhindadele

16. oktoobrini on kõigil võimalus esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastaauhindadele, et tunnustada ja esile tõsta möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi ja tähelepanuväärsemaid tegusid kultuuripärandi valdkonnas. Laureaadid kuulutatakse välja novembri lõpus toimuval tänusündmusel.

“Aastaauhindadega soovime tunnustada ja tänada neid inimesi, kes on andnud suure panuse meie ühise pärandi hoidmisesse ja arendamisse,” ütles konkursi korraldaja, Muinsuskaitseameti kommunikatsioonijuht Kätlyn Metsmaa. „Muinsuskaitseameti aastaauhindade konkurss on hea võimalus võtta hetk ja vaadata enda ümber ringi, märgata tublisid ja säravaid inimesi ning ettevõtmisi ja neid esile tõsta.“

Muinsuskaitseameti aastaauhindade põhikategooriad, kuhu tunnustusettepanekuid oodatakse on hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, hästi restaureeritud interjöör, uus ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja parim restauraator.

Lisaks antakse välja hea koostööpartneri auhind ning elutöö ja Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja auhinnad.

2022. aastal antakse ühekordselt välja ka eripreemiad muinsuskaitsealade kultuuriväärtuslikkuse esiletõstmiseks. Muinsuskaitsealade eripreemiatele saab kandidaate esitada 14 kategoorias: muinsuskaitseala elavdav lisandus, autentselt säilitatud ja hästi hooldatud hoone, autentselt säilitatud ja hästi hooldatud interjöör, hästi restaureeritud detail või hoone osa, hästi taastatud abihoone, hästi taastatud piirdeaed, traditsioone hoidev hoov, hästi korrastatud haljasala, kohatunnetust loov taastatud tee, muinsuskaitseala ehitustraditsioonide hoidja, muinsuskaitseala väärindav ettevõtja, muinsuskaitseala väärindav MTÜ, muinsuskaitseala väärtuseid inspireerivalt õppetegevusse lõimiv haridusasutus ning muinsuskaitseala uus algatus ja selle looja.

Auhinnasaajad valib välja hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad ekspertnõukogude esindajad, valdkonna spetsialistid ja Muinsuskaitseameti töötajad.

Kandidaate saab esitada kuni 16. oktoobrini 2022 siin. Statuudi, kategooriate, hindamiskomisjoni koosseisu ja varasemate aastate konkursside materjalidega saab lähemalt tutvuda Muinsuskaitseameti kodulehel.

 

Lisainfo

Kätlyn Metsmaa
kommunikatsioonijuht
53936407
Kätlyn.Metsmaa@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.